STRONA GŁÓWNA WiMBP   CHODZĘ DO BIBLIOTEKI   DOŁĄCZ DO NAS
  O PROJEKCIE   KONTAKT

CHODZĘ DO BIBLIOTEKI

#chodzedobiblioteki

Biblioteka to miejsce dla każdego. Chodzą do niej ludzie w różnym wieku, mający różne zainteresowania.  Miedzy regałami mijają się całe rodziny i single. W bibliotece spotykamy się z twórcami literatury, artystami i muzykami. Ale przede wszystkim w bibliotece spotykamy się ze sobą nawzajem.

Organizujemy pod hasłem #chodzedobiblioteki akcje zachęcające do czytania książek.

Śledź nasze działania pod hasztagiem #chodzedobiblioteki!

EDYCJA 2012/2013

Możesz mnie tam spotkać

 Projekt „możesz mnie tam spotkać” ma na celu pokazanie różnorodności osób, które odwiedzają biblioteki publiczne. Jednocześnie jest podziękowaniem dla naszych Czytelników, bez których istnienie biblioteki nie miałoby sensu. Misją kampanii „możesz mnie tam spotkać” jest stworzenie ważnych artystycznie i społecznie portretów osób, które swoim zróżnicowanym wizerunkiem odwzorowują wieloznaczną rolę współczesnej biblioteki – istotnego miejsca w ich życiu. Osoby biorące udział w wydarzeniu łączy jedno – są posiadaczami Karty do Kultury i chodzą do biblioteki.

 Celem kampanii jest promowanie biblioteki poprzez portrety czytelników umieszczone w przestrzeni miejskiej. Portrety fotograficzne wykonane na białym, jednolitym tle symbolizują wszystkich, którzy spotykają się na co dzień w bibliotece oraz próbują uchwycić osobiste doświadczenia zapisane na twarzach portretowanych, różne poglądy i osobowości uczestników kampanii.

Realizacja projektu trwała od lipca 2012 roku do czerwca 2013 r. W tym czasie powstało ponad 100 indywidualnych portretów czytelników, które pojawiały się w różnych miejscach w Trójmieście. Wszystkie realizacje można obejrzeć w galerii na stronie projektu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w realiacji tego przedsięwzięcia: naszym czytelnikom, którzy polecali chodzenie do Biblioteki i przedstawicielom Partnerów projektu: Rafałowi Plackowi z portretbiznesu.com,  dzięki któremu powstały wspaniałe zdjęcia i pani Annie Lassocie z firmy AMS SA, która dbała o to, aby zdjęcia znajdowały się w atrakcyjnych lokalizacjach.

2012 © WiMBPG