STRONA GŁÓWNA WiMBP   CHODZĘ DO BIBLIOTEKI   O PROJEKCIE   KONTAKT

EDYCJA 2012/2013

Możesz mnie tam spotkać

Projekt „możesz mnie tam spotkać” ma na celu pokazanie różnorodności osób, które odwiedzają biblioteki publiczne. Jednocześnie jest podziękowaniem dla naszych Czytelników, bez których istnienie biblioteki nie miałoby sensu. Misją kampanii „możesz mnie tam spotkać” jest stworzenie ważnych artystycznie i społecznie portretów osób, które swoim zróżnicowanym wizerunkiem odwzorowują wieloznaczną rolę współczesnej biblioteki – istotnego miejsca w ich życiu. Osoby biorące udział w wydarzeniu łączy jedno – są posiadaczami Karty do Kultury i chodzą do biblioteki.

Celem kampanii jest promowanie biblioteki poprzez portrety czytelników umieszczone w przestrzeni miejskiej. Portrety fotograficzne wykonane na białym, jednolitym tle symbolizują wszystkich, którzy spotykają się na co dzień w bibliotece oraz próbują uchwycić osobiste doświadczenia zapisane na twarzach portretowanych, różne poglądy i osobowości uczestników kampanii.

Realizacja projektu trwała od lipca 2012 roku do czerwca 2013 r. W tym czasie powstało ponad 100 indywidualnych portretów czytelników, które pojawiały się w różnych miejscach w Trójmieście. Wszystkie realizacje można obejrzeć w galerii na stronie projektu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w realizacji tego przedsięwzięcia: naszym czytelnikom, którzy polecali chodzenie do Biblioteki i przedstawicielom Partnerów projektu: Rafałowi Plackowi z portretbiznesu.com, dzięki któremu powstały wspaniałe zdjęcia i pani Annie Lassocie z firmy AMS SA, która dbała o to, aby zdjęcia znajdowały się w atrakcyjnych lokalizacjach.


Partnerzy projektu

Rafał Placek | portretbiznesu.com

Rafał Placek, fotograf po katowickiej filmówce; najczęściej pracuje w obszarze kultury wizualnej przemysłu i biznesu, tworząc obrazy przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość oraz ludzi, których pasja jest motorem tych przemian; autor projektu portretbiznesu.com, współautor nowohoryzontowej galerii filmowców.

AMS

AMS jest jedną z wiodących firmą reklamy zewnętrznej w Polsce. Klientom oferuje skuteczne kampanie reklamowe tworzone w oparciu o nowoczesne narzędzia, z wykorzystaniem najszerszego na rynku portfolio nośników. Jako jedyna firma dysponuje nośnikami z każdego segmentu rynku – universal, premium, superpremium oraz spectacular. Klienci AMS mają do dyspozycji m.in. nośniki reklamowe typu: backlight 18 m2, backlight 32 m2, billboard 12 m2, billboard 18 m2, citylight, citylight pillar, cityscroll, frontlight 50 m2, frontlight 100 m2, outdoor mobilny (autobusy), reklamę na stacjach benzynowych oraz nowatorski kanał komunikacji out-of-home – CityINFOtv – telewizję kontentowo-reklamową w wagonach warszawskiego metra i autobusach. Łącznie firma dysponuje ponad 46 tys. powierzchni ekspozycyjnych.
AMS jest liderem w segmencie mebli miejskich. Wyposażył w nie ponad 30 polskich miast, instalując 3 700 wiat przystankowych i realizując kontrakty z wszystkimi dużymi miastami w Polsce.
Za swoje wieloletnie zaangażowanie w rozwój branży, innowacje i ogromne zaangażowanie społeczne AMS otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, wśród których są m.in. IMPACTOR, Mecenas Kultury, Business Superbrand. W 2011 oraz w 2010 r.
W konkursie Media Trendy 2012 AMS Metrics został nagrodzony w kategorii innowacyjna zmiana, natomiast AMS dla Integracji w kategorii marketing społeczny/CSR.

Fundacja PGNiG SA

Partner projektu wolontariackiego „Chodzę do Biblioteki”. Darowizna Fundacji umożliwiła organizację sesji zdjęciowej do kampanii „Chodzę do Biblioteki” Wolontariusze z gdańskiego oddziału PGNiG SA wzięli udział w organizacji Festiwalu Czytelniczego „Sztuka Czytania”.


 

2012 © WiMBPG